Kiralama yönetimi

YAT YÖNETİMİ HİZMETLERİ

Bir yatınız varsa ve biraz ekstradan para kazanmak veya masrafları karşılamak istiyorsanız, bunu yapmanın en ideal yolu yatınızı Orvas Yatçılık’ın Aci Marina Split’te konumlanmış yat kiralama filosuna koymanızdır.

Yat kiralama yönetimi programı farklı aktiviteler içerir, örneğin; yat için marinada demirleme yeri bulma, yatların bakımı, rezervasyon, müşterileri karşılama ve üsteki tüm idari servisler.

Böylelikle, yat sahiplerine daha iyi güvenlik, keyif ve gönül rahatlığı sağlıyoruz.

 

Yat yönetimi programı boyunca Orvas Yatçılık aşağıdaki yükümlülüklere sahiptir:

Orvas tekneleri kiralama kataloğunda bulundurur, yurt iç, ve uluslararası piyasada pazarlığını yapar, merkez rezervasyon hizmeti sağlar ve müşteriler tarafından teknelerin maksimum kullanımını garantiye alır.

Orvas kararlaştırılmış tüm hizmetleri uygulayacaktır, örneğin; temizlik, aşağıdaki maddelere göre yularıda bahsedilmiş teknelerin onarımı ve bakımı.

İlk kiralama aşamasından önce, Orvas tekneyi denetleyecktir ve teknenin birkaç günlüğüne yolcu konatlatabilmek için gerekli standartları karşılayıp karşılayamacağını saptar.İyileştirmeler gerekirse yazılı bir rapor, düzeltmelerin açıklaması, gereklilikler, fiyatları ve çalışmanın uygulandığı tutum şekliyle birlikte tüm gerekli çalışmalar için sunulacaktır.

Yaz boyunca (kiralama sezonu), Orvas tekneleri her kiralama periyotundan sonra denetleyecektir. Bu suyun alt kısmında kalan tekne kabuğu, motorun durumu, navigasyon ekipmanının durumu ve teknenin envanterini kapsar. Orvas tüm gerekli onarım ve bakımı sağlar ve tekne sahibini bulgulardan ve gerekli onarımlardan haberdar eder.

Teknenin yolculuktan dönüşünde, Orvas tüm tekneyi temizlemek zorundadır-ilaveten-ayda bir kez şişme botu kullanarak fırça ve süngere su çizgisinin bulunduğu kısım da temizlenir.

Tekne sahibi teknenin özel kullanımını isterse, tekne sahibi tekneyi etraflıca temizlemek ve dalgıç sağlamak zorundadır veya Orvas’a 100.00 € - 120.00 € tutarını Orvas’ın temizliği ve dalgıçı sağlaması için vermek durumundadır.

Kış boyunca, Orvas her bir tekne için aşağıdakileri uygulayacaktır:

- Sezon bitiminde, tekne döşeme tahtasının alt kısmı da dahil, etraflıca temizlenecektir. Pervane bıçakları sünger veya kumaşla kaplanacaktır veya depoya konacaktır. Yelkenler kaldırılıp yıkanıp katlanacaktır.

- Tekneler havalandırılacaktır. (Havalar müsait olursa.)

- Tekneler ayda bir yıkanıp tuzundan arındırılacaktır, şişme bot da aynı işleme dahildir. (katlanıp kaldırılmadığı sürece)

- Motor ayda iki kez çalıştırılacaktır ve batarya kontrol edilecektir.

- Su altında kalan tekne kısmı için gereken işler, kenarlar ve güverte (çentiklerin ve hasarların yamanması ve cilalama).

Zamanı gelince,kiralama sezonun başlamasından önce, Orvas tekneyi bakımını yapcaktır ve aşağıdakileri kontrol edecektir:

- Teknenin parçalarını birleştirecektir ve teknenin tüm fonksiyon ve parçalarının bütünlüğünden emin olacaktır.

- Yılda bir kez, tüm gemi kerestesi (tahta yüzey) tekrar verniklenecektir (malzeme tekne sahibi tarafından sağlanacaktır) ve kenarlar cilalanacaktır.

- Yılda iki kez, paslanmaz çelik tırabzın korumaları ve gemideki destek direkleri cilalanacaktır.

- Çürüme önleme esnasında teknenin alt kısmındaki kabuğunda yapılan iş.

 

Yat sahiplerinin yükümlülükleri

Tekne sahibi tekneyi ekli envanter listesine göre donatacaktır ve teknenin bütünlüğünden beraberindeki tüm ekipmanla emin olacaktır ve teknenin durumu ve aidiyetinin tamamlanmış ve doğru olduğunu garanti edecektir. Tekne birkaç günlüğüne konaklama ve yelken yapmak için tamamen dolu yakıt deposuyla ve düzenlemelerde gerekli olan tüm ekipmanlarla tamamıyla donatılmalıdır.